Легалізація документів та апостиль у Києві та по Україні

Легалізація документів та апостиль у Києві та по Україні

У нашому перекладацькому бюро МоваПро ми вже понад 12 років надаємо послуги легалізації документів та проставлення апостиля у Києві та по Україні. Ми виконуємо замовлення в необхідні для Вас терміни і за прийнятними цінами. У нас Ви можете безкоштовно проконсультуватися з усіх питань, як особисто в офісі, так і зателефонувавши нам.

Вартість апостиля

Термін проставлення апостиля

Часті запитання

Для чого потрібен апостиль?

В 1961 році низка країн підписали Гаазьку конвенцію, в якій домовились про спрощену процедуру документообігу, і про взаємне визнання державних документів за умови, якщо вони містять спеціальний штамп апостиль. Штамп цей проставляється здебільшого міністерствами освіти, юстиції та закордонних справ всередині країни, де видано документ. Апостиль потрібно ставити на документ, виданий державним органом однієї країни, для використання його в іншій. Якщо документ використовується в межах країни, де він був виданий, апостилювання не потрібне.

Які документи можна апостилювати?

Апостилізації підлягають такі особисті документи:

 • Дипломи, архівні довідки, навчальні програми, атестати.
 • Довідки (про несудимість, з місця проживання, про стан здоров'я).
 • Документи, видані органами РАЦС (свідоцтва про шлюб, про народження, про розлучення тощо).
 • Документи, оформлені в нотаріуса (заяви, довіреності, нотаріальні копії певних документів, афідевіти й інше).

Та такі юридичні документи:

 • Свідоцтва про реєстрацію, довіреності, статути й інші документи.

На паспорти, трудові книжки, військові посвідчення, дозволи на носіння зброї, технічні паспорти на автомобіль, посвідчення особи та певні інші документи апостиль поставити не можна, однак в окремих випадках можуть вимагатися апостильовані нотаріальні копії таких документів.

Заламіновані документи, або такі, що містять сліди ламінування, апостилізації не підлягають. Свідоства про народження, одруження, зміну імені або смерть мають бути видані після 2003 року.

Старі або заламіновані документи потрібно отримати повторно і лише після цього апостилювати.

Скільки часу займає апостилізація?

Термін проставлення апостиля залежить від типу документа. Зазвичай, це близько 5-6 робочих днів, але в певних випадках доведеться чекати до 30 робочих днів. Нижче наведена таблиця з тарифами й терміном апостилізації різних видів документів.👇

Чи потрібно надавати оригінали документів?

Так, у більшості випадків апостиль проставляється на оригіналі документа. Він може виглядати як штамп, поставлений або наклеєний на звороті або підшитий окремим аркушем до оригіналу.

Винятки становлять документи, до яких неможна нічого підшити або проштампували, як-от паспорт чи водійське посвідчення. Також в Україні не можна поставити апостиль на державні документи, видані на території Радянського Союзу. В таких випадках апостилювати можна нотаріальну копію документів, а не оригінали.

Чи потрібна довіреність?

Ні. Для апостилізації не потрібно оформлювати довіреність.

Апостиль — це те саме, що нотаріальне засвідчення?

Ні. Як було сказано вище, апостиль проставляється в одному з міністерств країни, де було видано документ, і він підтверджує справжність самого документа (відповідність печатки та підпису посадової особи органу, що видав документ).

Нотаріальне засвідчення зазвичай підтверджує відповідність копіі документа або кваліфікацію перекладача, який виконав переклад документа.

Апостиль потрібно ставити в країні видачі, а переклад і нотаріальне засвідчення після апостиля можна виконати в будь якій країні.

Якщо є апостиль, то переклад і нотаріальне засвідчення не потрібні?

Ні, зазвичай апостиль видається на державній мові та після апостилювання весь документ разом з апостилем потрібно перекласти на потрібну мову й нотаріально засвідчити.

Апостиль та легалізація: в чому різниця?

Апостиль це спрощена процедура легалізації. Країни, які не приєдналися до Гаазькоі конвенції та не визнають апостиль потребують легалізації через міністерство закордонних справ та консульство або посольство. Це складніша процедура, але ми також можемо допомогти в цьому питанні.


Найпопулярніші серед наших клієнтів країни, що не визнають апостиль і вимагають легалізації: Канада, ОАЕ, Катар, Єгипет.

Що таке подвійний апостиль?

Подвійний апостиль це особливий вид легалізації документів, при якому штамп апостиля проставляється двічі: спочатку на оригіналі документа або його нотаріально засвідченій копії, а потім на нотаріально засвідченому перекладі документа. Важливо спершу нотаріально засвідчити переклад документу й лише після цього апостилювати.

Подвійний апостиль підтверджує автентичність печатки та підпису нотаріуса, який засвідчив переклад.

Зазвичай подвійний апостиль потрібен для документів, що використовуються в таких країнах:

 • Австрія
 • Бельгія
 • Великобританія
 • Данія
 • Нідерланди
 • Італія
 • Норвегія
 • Португалія
 • Франція
 • Швейцарія

Однак цей список не є вичерпним, і варто дізнатися вимоги щодо оформлення документа у відповідному органі країни, в якій буде використовуватися документ.

Апостиль на свідоцтві старого зразка або заламінованому документі

Процедура апостилювання має свої особливості, зокрема це стосується формату документів. Надзвичайно важливо враховувати, що іноземні країни часто не приймають свідоцтва про народження, які були видані за старими стандартами. До таких документів відносяться:

 • Свідоцтва, видані до 2003 року.
 • Свідоцтва, що були видані в часи СРСР.

Щоб апостилювати ці свідоцтва про народження, необхідно спочатку звернутися до органів РАЦСу для отримання дублікату документа на бланку нового зразка.

Також існують певні нюанси, пов'язані з наявністю відповідного зразка печатки РАЦСу та підпису реєстратора в архіві Міністерства юстиції України, які можуть створювати труднощі під час апостилізації. Так, документи, що були отримані протягом останніх 10 років, зазвичай легко апостилюються без жодних перешкод. Проте старі документи, заламіновані або з додатковими відмітками та штампами, не можуть бути апостилювані. У такому випадку необхідно отримати чистий дублікат на новому бланку, на якому вже можна буде поставити апостиль.

Особливості апостилізації для Італії, Іспанії та Франції

Для Італії, Істанії та Франції можливі два варіанти легалізації документів:

 1. Апостилізація документа → нотаріально засвідчений переклад → друге апостилізація.

 2. Апостилізація документа → переклад, зроблений акредитованим перекладачем, із консульською печаткою.

Tania Kuzmina
Tania Kuzmina
2023-12-15
Дуже сподобалось спілкування з цією фірмою. Робота була виконана дуже швидко, якісно та професійно. Співробітниці були ввічливими, терплячими. Раджу звертатися усім. Ще раз, дуже вдячна Вам. Ще + місце розташування зручне максимально.
Данка Бабина
Данка Бабина
2023-10-11
Обурена негативним відгуком про компанію, оскільки це абсолютно не відповідає дійсності. В бюро працює кваліфікований персонал і виважена цінова політика. Приємні в спілкувані, до своє праці ставляться відповідально та серйозно. Доводиться часто з ними співпрацювати, тому і надалі користуватимуся тільки їхніми послугами.
Ірина Дудкіна
Ірина Дудкіна
2023-08-17
Спасибо!Бистро,качественно!Девочки большие молодци!!!
Теплові мережі
Теплові мережі
2023-06-09
Дуже хороше бюро перекладів! Завжди швидко, зручно і за помірну ціну. Вже не вперше користуюся. Рекомендую!
Мэри Кучухидзе
Мэри Кучухидзе
2023-06-07
Щиро вдячна за вашу бездоганну працю та за короткий термін виконану роботу!
Maksym Korchevskyi
Maksym Korchevskyi
2023-05-18
Самое главное, что перевод сделан качественно. Есть возможность заверения через нотариус , что тоже отлично. С вами будут поддерживать связь во всех деталях , все уточняют несколько раз. Если нужен качественный перевод , а не " на коленке" за 1 - 2 дня , то вам точно сюда.
Iryna Bezkrovna
Iryna Bezkrovna
2022-02-13
Хочу подякувати за оперативне та якісне опрацювання документів! Приємні працівники, якісний сервіс, рекомендую)
Veronika Chuyan
Veronika Chuyan
2022-02-11
Спасибо большое Мова Про , за то что сделали всё быстро и качественно, девушки очень вежливые🤍 Очень приятно уважительно обращаются+++ Рекомендую 💯