Легалізація документів та апостиль у Києві та по Україні
У нашому перекладацькому бюро МоваПро ми вже понад 12 років надаємо послуги легалізації документів та проставлення апостиля у Києві та по Україні. Нам довіряють як індивідуальні клієнти, так і корпорації, такі як ПриватБанк, Samsung та LG, а також благодійні організації, наприклад, ЮНІСЕФ.
Ми виконуємо замовлення в необхідні для Вас терміни та гарантуємо повну конфіденційність документів, як під час роботи, так і по її завершенні. Якщо у Вас є будь-які питання щодо наших послуг чи вартості, будь ласка, зв’яжіться з нами зручним для Вас способом, і ми оперативно відповімо.
- Моб: +3 (098) 607 79 67 (Viber, Whatsapp, Telegram)
- E-mail: order@movapro.kiev.ua
- Адреса: Київ, вул. Ярославів Вал 9, поверх 4, офіс 405
- Вартість легалізації: від 750 грн за 1 документ (залежить від типу документу)
- Строк проставлення: від 1 до 30 робочих днів (залежить від типу документу)
- Консультація: безкоштовно
Легалізація документів та проставлення апостиля в Україні: що потрібно знати про специфіку
Легалізація документів – це офіційне підтвердження справжності документа, призначеного для використання за кордоном. Завдяки цій процедурі офіційні документи, видані в одній країні, можна використовувати в інший. В Україні є кілька видів легалізації документів, а саме: апостиль, подвійний апостиль, консульська легалізація, апостиль + консульська легалізація.
Апостиль – це особливий штамп, який проставляється на документах для їхнього подальшого легального використання за кордоном. Апостиль підтверджує повноваження особи, яка видала документ, а також її підпис.
Після проставлення апостилю у багатьох випадках потрібно виконати переклад – як самого документа, так і його апостилю. Також для використання документів за кордоном потрібно, щоб виконаний переклад засвідчив нотаріус. Ми надаємо повний комплекс послуг, включаючи апостиль, переклад та нотаріальне засвідчення.
У нас Ви можете безкоштовно проконсультуватися з усіх питань – як особисто в офісі, так і зателефонувавши нам. Ми з радістю відповімо на всі Ваші питання.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів» від 18.01.2003 р. № 61 для проставлення апостиля необхідно подати:
- паспорт заявника
- оригінал документа, який підлягає засвідченню апостилем.
Оригінал не має бути пошкодженим або заламінованим. Апостиль проставляють або на самому документі (якщо є місце) або на самостійному бланку, який потім підшивають до оригіналу.
Вартість апостиля
- Апостиль на витяг (довідку) про несудимість – 750 грн за 1 документ.
- Апостиль на свідоцтва про народження, шлюб, розлучення, нотаріальні та судові документи – 1000 грн за 1 документ (5-7 робочих днів).
- Апостиль на атестат, диплом з додатком: 950 грн за 1 документ (32 робочі дні); 1600 грн за 1 документ (12 робочих днів); 1800 грн за 1 документ (4 робочі дні); 2200 грн за 1 документ (1-2 робочі дні).
- Апостиль на диплом або атестат старого зразка з додатком, шкільний табель, диплом кандидата наук, академічну довідку можемо зробити: 950 грн за 1 документ (30 робочих днів); 1400 грн за 1 документ (20 робочих днів).
Термін проставлення апостиля
- Міністерство юстиції України: від 3 до 10 робочих днів.
- Міністерство закордонних справ України: від 3 до 10 робочих днів, або до 20 робочих днів у разі необхідності отримання додаткової інформації за запитом до установи, яка видала документ.
- Міністерство освіти України: від 1 до 32 робочих днів, в залежності від зразка документа і терміновості подачі.
Які документи підлягають апостилюванню
Підлягають апостилюванню виключно через нотаріально засвідчену копію (фотокопію-витяг): паспортні документи: паспорт громадянина України, як зразка 1994 року так і формі ID картки, а також закордонний паспорт; військовий квиток; трудова книжка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів (технічний паспорт); офіційні документи, видані органами РАГС колишніх союзних республік у складі СРСР.
Документи, що підтверджують освіту, можуть вимагати іноземні посольства чи іноземні організації з визнання кваліфікацій та інші установи, зокрема: довідку про факт навчання та академічні права; довідку про ліцензію та акредитацію вищого навчального закладу; довідку про систему оцінювання в Україні тощо.
На яких документах апостиль не може бути проставлений
Існує ряд документів, на які апостиль не може бути проставлений, а саме: документи, які видані закордонними дипломатичними організаціями; адміністративні документи, які мають відношення до комерційних або митних операцій; оригінал офіційних документів, що були види організацій колишніх Республік у складі СРСР.
Проставление апостиля документів наприклад свідоцтв про народження, шлюб і т.д (виданих в СРСР) здійснюється на копіях таких документів, які будуть засвідчені в установленому порядку на території України (нотаріально).
Компанії, які нам довіряють
Ми висловлюємо глибоку вдячність за довіру, яку нам виявляють індивідуальні клієнти, корпорації та благодійні організації протягом багатьох років. Ваша підтримка є безцінною і надихає нас на нові звершення.
Важлива інформація: як перевірити справжність апостилю
Часті запитання
Будемо раді відповісти на всі ваші питання
Для швидкого і точного розрахунку вартості, будь ласка, зверніться до наших менеджерів за номером +38 098 607 7967 або у Viber, Telegram чи Whatsapp, чи надішліть запит на адресу order@movapro.kiev.ua
Апостиль та легалізація: в чому різниця?
Апостиль — це спрощена процедура легалізації. Країни, які не приєдналися до Гаазькоі конвенції та не визнають апостиль потребують легалізації через міністерство закордонних справ та консульство або посольство. Це складніша процедура, але ми також можемо допомогти в цьому питанні. Найпопулярніші серед наших клієнтів країни, що не визнають апостиль і вимагають легалізації: Канада, ОАЕ, Катар, Єгипет.
Що таке апостиль на документах? Для чого потрібен апостиль?
Апостиль на документах є міжнародним підтвердженням їх автентичності та легальності для використання за кордоном. В 1961 році низка країн підписали Гаазьку конвенцію, в якій домовились про спрощену процедуру документообігу, і про взаємне визнання державних документів за умови, якщо вони містять спеціальний штамп — апостиль. Штамп цей проставляється здебільшого міністерствами освіти, юстиції та закордонних справ всередині країни, де видано документ. Апостиль потрібно ставити на документ, виданий державним органом однієї країни, для використання його в іншій. Якщо документ використовується в межах країни, де він був виданий, апостилювання не потрібне. Апостиль проставляється у вигляді штампу, на якому міститься інформація тільки на державній мові.
Що таке подвійний апостиль?
Подвійний апостиль — це особливий вид легалізації документів, при якому штамп апостиля проставляється двічі: спочатку на оригіналі документа або його нотаріально засвідченій копії, а потім — на нотаріально засвідченому перекладі документа. Важливо спершу нотаріально засвідчити переклад документу й лише після цього апостилювати.
Подвійний апостиль підтверджує автентичність печатки та підпису нотаріуса, який засвідчив переклад. Зазвичай подвійний апостиль потрібен для документів, що використовуються в таких країнах: Австрія Бельгія Великобританія Данія Нідерланди Італія Норвегія Португалія Франція Швейцарія. Однак цей список не є вичерпним, і варто дізнатися вимоги щодо оформлення документа у відповідному органі країни, в якій буде використовуватися документ.
Чим відрізняється апостиль від нотаріального засвідчення?
Апостиль проставляється в одному з міністерств країни, де було видано документ, і він підтверджує справжність самого документа (відповідність печатки та підпису посадової особи органу, що видав документ).
Нотаріальне засвідчення зазвичай підтверджує відповідність копіі документа або кваліфікацію перекладача, який виконав переклад документа.
Апостиль потрібно ставити в країні видачі, а переклад і нотаріальне засвідчення після апостиля можна виконати в будь якій країні.
Які документи можна апостилювати?
Апостилізації підлягають такі особисті документи:
- Дипломи, архівні довідки, навчальні програми, атестати.
- Довідки (про несудимість, з місця проживання, про стан здоров’я).
- Документи, видані органами РАЦС (свідоцтва про шлюб, про народження, про розлучення тощо).
- Документи, оформлені в нотаріуса (заяви, довіреності, нотаріальні копії певних документів, афідевіти й інше).
А також наступні документи:
- Свідоцтва про реєстрацію, довіреності, статути й інші документи.
На паспорти, трудові книжки, військові посвідчення, дозволи на носіння зброї, технічні паспорти на автомобіль, посвідчення особи та певні інші документи апостиль поставити не можна, однак в окремих випадках можуть вимагатися апостильовані нотаріальні копії таких документів.
Заламіновані документи, або такі, що містять сліди ламінування, апостилізації не підлягають. Свідоства про народження, одруження, зміну імені або смерть мають бути видані після 2003 року.
Старі або заламіновані документи потрібно отримати повторно і лише після цього апостилювати.
Скільки часу робиться апостиль в Україні?
Термін проставлення апостиля залежить від типу документа і може варіюватися від декількох днів до кількох тижнів. Міністерство юстиції України: від 5 до 10 робочих днів. Міністерство закордонних справ України: від 5 до 10 робочих днів або до 20 робочих днів у разі необхідності отримання додаткової інформації за запитом до установи, яка видала документ. Міністерство освіти України: від 1 до 30 робочих днів, в залежності від зразка документа і терміновості подачі.
Чи потрібно надавати оригінали документів?
Так, у більшості випадків апостиль проставляється на оригіналі документа. Він може виглядати як штамп, поставлений або наклеєний на звороті або підшитий окремим аркушем до оригіналу.
Винятки становлять документи, до яких неможна нічого підшити або проштампували, як-от паспорт чи водійське посвідчення. Також в Україні не можна поставити апостиль на державні документи, видані на території Радянського Союзу. В таких випадках апостилювати можна нотаріальну копію документів, а не оригінали.
Чи потрібна довіреність для апостилізації?
Ні. Для апостилізації не потрібно оформлювати довіреність.
Якщо є апостиль, то переклад і нотаріальне засвідчення не потрібні?
Зазвичай апостиль видається на державній мові та після апостилювання весь документ разом з апостилем потрібно перекласти на потрібну мову, а також нотаріально засвідчити.
Що потрібно щоб апостилювати свідоцтво старого зразка або заламінований документі?
Процедура апостилювання має свої особливості. Надзвичайно важливо враховувати, що іноземні країни часто не приймають свідоцтва про народження, які були видані за старими стандартами. До таких документів відносяться:
- Свідоцтва, видані до 2003 року.
- Свідоцтва, що були видані в часи СРСР.
Щоб апостилювати ці свідоцтва про народження, необхідно спочатку звернутися до органів РАЦСу для отримання дублікату документа на бланку нового зразка.
Також існують певні нюанси, пов’язані з наявністю відповідного зразка печатки РАЦСу та підпису реєстратора в архіві Міністерства юстиції України, які можуть створювати труднощі під час апостилізації. Так, документи, що були отримані протягом останніх 10 років, зазвичай легко апостилюються без жодних перешкод. Проте старі документи, заламіновані або з додатковими відмітками та штампами, не можуть бути апостилювані. У такому випадку необхідно отримати чистий дублікат на новому бланку, на якому вже можна буде поставити апостиль.
Які є особливості легалізації документів для Італії, Іспанії та Франції?
Для Італії, Іспанії та Франції можливі два варіанти легалізації документів:
Апостилізація документа → нотаріально засвідчений переклад → друге апостилізація.
Апостилізація документа → переклад, зроблений акредитованим перекладачем, із консульською печаткою.
Де в Києві можна зробити апостиль?
Щоб зробити апостиль, ви можете звернутись до нашого бюро перекладів МоваПро. Ми вже понад 12 років надаємо послуги легалізації документів та проставлення штампа «Апостиль» у Києві та по Україні. Ми виконуємо замовлення в необхідні для Вас терміни і за прийнятними цінами.
Де робиться апостиль документів?
На сьогодні в Україні існує декілька офіційних інстанції, які уповноважені проставляти апостиль на документах: Міністерство юстиції України (Мінюст), Міністерство освіти України, Міністерство Закордонних Справ України (МЗС) або Державна податкова служба України.
Скільки коштує поставити апостиль в Україні?
Вартість апостилю може відрізнятися в залежності від типу документа та термінів.
Що потрібно щоб зробити апостиль?
Для отримання апостилю потрібно мати оригінал документа та додаткові документи, чи інформацію, залежно від вимог конкретної установи. Оригінал документа не має бути пошкодженим чи заламінованим.
Скільки дійсний апостиль?
Апостиль не має терміну дії. Якщо Ви поставили апостиль одного разу, його не потрібно ставити ще раз. Винятком є документи з апостилем, які мають термін дії. Це зазвичай стосується довідки (витягу) про несудимість, яка дійсна за кордоном 3 місяці. Також в рідких випадках закордонні установи вимагають, щоб свідоцтва про народження або одруження були видані не пізніше ніж рік від моменту подачі. В такому разі потрібно повторно отримувати свідоцтво і ставити на нього апостиль.
Як виглядає апостиль на документах?
Апостиль на документах в Україні представляє собою печатку, мокру або електронну, яка ставиться на зворотному боці оригінального документа. Хоча вимоги до оформлення апостиля є уніфікованими для всіх країн і передбачають створення шаблону апостиля за певним форматом, у різних міністерствах України форма апостиля може дещо відрізнятися. Апостиль оформляють у формі квадрата розміром 10х10 см, що містить основні елементи: країну, де було проставлено апостиль, назву документа, на який він нанесений, печатку, яку підтверджує апостиль, орган, що видає апостиль, дату видачі, підпис відповідальної особи та печатку цього органу.
Коли потрібен апостиль?
Апостиль потрібен для легалізації документів для використання за кордоном, наприклад, для освітніх цілей, роботи, відкриття бізнесу тощо.
Як зробити апостиль на свідоцтво про народження?
Апостиль на свідоцтво про народження, одруження, розлучення, або будь який інший документ, виданий органом реєстрації актів громадянського стану, можна поставити у відділ РАГС, або у нотаріуса. Ви також можете звернутися до нас і ми надамо вам безкоштовну консультацію, і допоможемо швидко отримати апостиль, зробити переклад та нотаріальне засвідчення за приємними цінами.
Нещодавні проєкти (розміщені з дозволу замовників)
Наша місія – допомогти нашим клієнтам успішно досягти їхніх цілей. Ми віримо, що кожен проєкт має бути виконаний з увагою до деталей та вчасно, сприяючи позитивним змінам у Вашому бізнесі та житті.
Переклад документів для імміграції до Канади
Оформлення документів для продажу автомобіля
Декілька слів від СЕО
Шановні клієнти та партнери,
Бюро перекладів МоваПро було засновано 12 років тому. З того часу ми виросли в справжню професійну спільноту, до якої наразі входять 437 експертів. Ми пишаємося тим, що нас обирають як індивідуальні клієнти, так і великі корпорації та благодійні організації.
Ми забезпечуємо швидку обробку замовлень і гарантуємо повну конфіденційність усіх документів. Якщо у Вас виникнуть будь-які запитання або потреба в додатковій інформації, наша команда завжди готова допомогти.
Дякуємо Вам за довіру та з нетерпінням чекаємо на співпрацю.
З повагою,
Дмитро Ковалик, директор та співзасновник бюро перекладів МоваПро